piątek, 3 kwietnia 2015

Autokarem przez świat

Podróżowanie autokarem może być bezpieczne i szybkie. Na co patrzeć wybierając firmę oraz kilka słów o bagażu itp. Czasami warto wsiąść w autokary śląskie i cieszyć się podróżą. Zapraszam do przeczytania poniższego tekstu.

Problem jedzenia w autokarze

Chyba każdy lubi coś zjeść w podróży, zwłaszcza takiej dłuższej. Wiele osób preferuje zabierać słodycze; wszelkiego rodzaju batoniki, czekolady, żelki, wafelki, cukierki itp. Z jednej strony działają dobrze, ponieważ dostarczają dużą dawkę węglowodanów, jednak wzmagają pragnienie przez co więcej pijemy, a sam cukier jest dość moczopędny.

To samo tyczy się słonych przekąsek. Nie rodzi to problemu gdy autokar jest wyposażony w WC, jednak problemy zaczynają się gdy takowego nie ma na pokładzie naszego środka transportu.


Nowy i stary autokar

Nie zawsze jest tak, że im nowszy autokar tym jest bezpieczniejszy. Najistotniejsze w kwestii bezpieczeństwa jest to aby pojazd miał ważny przegląd.

Stan techniczny autokaru, którym podróżują ludzie powinien być kluczowy dla firm oferujących takie przewozy. Niestety nie zawsze tak jest; często dochodzi to sytuacji gdzie pieniądze stają się ważniejsze niż życie ludzkie. Co prowadzi do różnych wypadków.


Kiedy wybrać autokar?

Generalnie autokary to dobry wybór dla dużych grup wycieczkowych czy też sportowych. Taki rodzaj transportu wychodzi taniej niż podróżowanie samochodem osobowym (jeżeli nasza grupa jest wystarczająco liczna).

Obecnie większość autokarów posiada takie udogodnienia jak: klimatyzacja, oświetlenie, regulowany nawiew, telewizor itp. Najczęściej również WC co jest ważne przy dalekich trasach. Ogólnie jest to świetny i wygodny sposób, aby dotrzeć do celu szybko i bezpiecznie.


Historia autobusu

Poprzednikami autobusów w drogowym transporcie pasażerskim były dyliżanse i omnibusy ciągnięte przez konie. W niektórych krajach (Wielka Brytania i Francja) już w XIX wieku rozpowszechniły się także omnibusy o napędzie parowym, jednak konieczność wożenia dużych masowo i objętościowo zapasów wody oraz paliwa nie sprzyjały rozwojowi konstrukcji tych pojazdów. W Anglii w 1865 rozwój parowych omnibusów zablokowała tzw. ustawa o czerwonej fladze (Red Flag Act), praktycznie zakazująca ich używania.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz