poniedziałek, 1 czerwca 2015

Alergie a proszek do prania

Twoje dziecko ma problemy z alergią skórną i nie wiesz jakich środków czystości używać? Sprawdź środki czystości dla alergików

Ubranka dziecięce - w czym NIE PRAĆ?

Najbardziej narażone na podrażnienia i uczulenia są małe dzieci. Nie wolno używać proszków do prania, przeznaczonych do ubrań noszonych przez dorosłych, do prania ubranek dla dzieci. Takie środki zawierają więcej detergentów i substancji podrażniających. Może to wywołać nieprzyjemną reakcję alergiczną. Lepiej nie narażać własnego dziecka. Na rynku jest spory wybór bezpiecznych środków do prania, przeznaczonych do dziecięcych ubranek. Naprawdę warto w nie zainwestować, zamiast borykać się z uczuleniem. Pamiętajmy - skóra małych dzieci jest dużo bardziej wrażliwa, niż nasza!


O detergentach

Detergenty nie są obojętne ani dla środowiska, ani dla naszego zdrowia. Lęk przed infekcjami bakteryjnymi sprawił, że wielu z nas przesadza z używaniem środków zawierających detergenty. W efekcie mamy problem z alergiami (zwłaszcza u dzieci). Chyba każdy zna osobę uczuloną na proszek do prania - nie ma nic przyjemnego w wysypce spowodowanej takim uczuleniem. Warto się zainteresować alternatywą, czyli ekologicznymi środkami, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale też dla nas.


Alergia skórna u dzieci

Mianem alergii skórnej określa się reakcje uczuleniowe skóry, które są wynikiem kontaktu organizmu z metalami, związkami chemicznymi, substancjami roślinnymi lub żywnością. Alergia skórna u dziecka ma najczęściej postać pokrzywki, atopowego zapalenia skóry (AZS) lub kontaktowego zapalenia skóry. Typowym objawem reakcji uczuleniowej skóry są zmiany skórne wywołujące świąd. Drapanie skóry przez dziecko może powodować kolejne infekcje skórne.

Do wystąpienia alergii skórnej może przyczyniać się wiele czynników. W przypadku pokrzywki alergicznej kluczową rolę odgrywa kontakt z alergenem, a także: zadrapanie skóry, jej ucisk, niska temperatura, podwyższenie temperatury ciała i nadmierne wydzielanie potu przez organizm, promieniowanie UV, stres, niektóre produkty spożywcze i leki, dodatki do żywności, alkohol oraz kontakt z wodą.

Objawy atopowego zapalenia skóry pojawiają się w związku z alergenami białkowymi. Schorzenie zaczyna rozwijać się zwykle w okresie niemowlęcym (od 2 do 3 miesiąca życia dziecka) i ustępuje wraz z upływem czasu. Po zniknięciu objawów AZS skóra dziecka może być sucha i podatna na podrażnienia. Istnieje również ryzyko przejścia atopowego zapalenia skóry w inne schorzenie alergiczne (np. astmę oskrzelową).

U dzieci zmagających się z kontaktowym zapaleniem skóry (tzw. wypryskiem kontaktowym) powierzchniowe zmiany skórne pojawiają się na skutek styczności alergika z danym alergenem (niklem, gumą, chromem, składnikami kosmetyków lub barwnikami).

Źródło: https://parenting.pl/portal/alergia-skorna-u-dzieci


Masz wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień? Uważaj na kosmetyki i środki do prania!

Nasza skóra jest doskonałą barierą, która chroni nasze ciało przed wieloma zagrożeniami. Jednak nie jest to bariera szczelna - wszystko z czym mamy kontakt wnika w nasz organizm poprzez drobniutkie naczynia krwionośne. Dlatego trzeba więcej uwagi zwracać na kosmetyki oraz na środki do utrzymania czystości (zwłaszcza do prania). Wielu z nas ma wrażliwą skórę ze skłonnościami do uczuleń. Uważajmy zwłaszcza na te produkty, które mają intensywny zapach - bardzo często właśnie te substancje, które nadają miłe dla nosa aromaty, są odpowiedzialne za alergie skórne. Warto również wiedzieć, że nie każda nadwrażliwość musi być od razu alergią. Czasem wystarczy po prostu zmienić proszek do prania, czy szampon do włosów, by problem zniknął.


Tekst o językach obcych

Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź kursy jezykowe w wejherowie

Język angielski - trochę teorii

Język angielski, angielszczyzna (ang. English language /'??gl?? 'l??gw??/, English) ? język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich powszechnie używany w Wielkiej Brytanii, jej terytoriach zależnych oraz w wielu byłych koloniach i dominiach, m.in. Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii.

W Wielkiej Brytanii i Australii angielski jest de facto językiem urzędowym, jednak formalnie państwa te nie mają oficjalnie ustalonego języka urzędowego. Podobna sytuacja jest też w Stanach Zjednoczonych1. Angielski należy do oficjalnych języków ONZ, a od XX wieku jest najczęściej używanym językiem w kontaktach międzynarodowych. Niekiedy określany jako pierwszy uniwersalny język ludzkości2.

Język angielski jest bardzo mocno zróżnicowany geograficznie. Dialekty różnią się fonetyką, słownictwem i do pewnego stopnia gramatyką.

Język angielski jest obecnie źródłem zapożyczeń na prawie całym świecie, ale wcześniej to angielszczyzna tworzona była poprzez wpływ innych języków. Obecnie ta moda została przyhamowana, ale wciąż stanowi istotny czynnik rozwoju języka.

Angielszczyzna jest językiem zachodniogermańskim, który wziął swój początek z anglo-fryzyjskich dialektów przyniesionych do Brytanii przez germańskich osadników i rzymskie wojska z terenu obecnych północnych Niemiec i Holandii. Na początku, język staroangielski był mieszaną grupą dialektów, obrazującą różnorodne źródła anglosaskiej ludności ówczesnej Anglii. Jeden z tych dialektów, późny zachodniosaski, w końcu zyskał przewagę. Pierwotny staroangielski następnie był pod wpływem obcym ze względu na dwie fale inwazji. Pierwsza to inwazja wikingów, użytkowników języków skandynawskich; zdobyli oni i skolonizowali części Brytanii w ósmym i dziewiątym wieku. Druga to inwazja Normanów w XI wieku. Mówili oni językiem starofrancuskim i rozwinęli anglo-normańską odmianę języka angielskiego. Te dwie inwazje spowodowały, że angielszczyzna stała się do pewnego stopnia językiem mieszanym (chociaż nie był to pidgin ? prawdziwie mieszany język w ścisłym lingwistycznym znaczeniu tego słowa).

Współżycie ze Skandynawami zaowocowało zauważalnym gramatycznym uproszczeniem i leksykalnym wzbogaceniem anglo-fryzyjskiego rdzenia angielszczyzny; późniejsza normańska okupacja prowadziła ku przeszczepieniu do rdzenia germańskiego bardziej wyszukanej warstwy słów z romańskiej gałęzi języków europejskich. Ten wpływ normański wprowadził angielszczyznę do sądów i urzędów. W ten sposób angielszczyzna rozwinęła się w "pożyczający" język o wielkiej elastyczności i bogatym słownictwie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_angielski


Jak wybrać kurs językowy?

Jeśli jesteśmy zdecydowani rozpocząć kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie zamierzam pisać o różnych mnemotechnikach. Ostatnio dość popularne są kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie potrafimy się zmobilizować do nauki samodzielnie - kontakt z lektorem motywuje! Istotny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


Znajomości języków obcych, a kwestia pracy

Wszyscy mamy świadomość, żeby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie jest ważne, czy jesteśmy humanistami, czy też posiadamy wykształcenie techniczne. Tak naprawdę najbardziej opłaca się to wszelkiego rodzaju ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć pracę w Polsce, ale także otworzy nam drzwi do kariery w innym państwie. Nawet jeżeli nie planujemy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


Studiowanie dla dyplomu?

Edukacja jest bardzo ważna, podnoś swoje kwalifikacje. Zainteresowany studiami w szczecinie? studia zaoczne szczecin

Zarządzanie!

Ten kierunek od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem, a rosnąca liczba słuchaczy jest na to najlepszym dowodem. Zarządzanie to propozycja dla tych, którzy marzą o karierze oraz o kierowniczych stanowiskach. Studia na tym kierunku to jednocześnie idealna propozycja dla tych, którzy chcą w przyszłości założyć własną firmę. Dla nich możliwość poznania zasad marketingu oraz rachunkowości jest przecież bardzo ważna. Zarządzanie pozwala na kierowanie pracą innych ludzi oraz na tworzenie nowatorskich planów biznesowych. By studia przyniosły nie tylko wiedzę, ale i praktyczne umiejętności, warto stawiać na te szkoły wyższe, które oferują wiele ciekawych praktyk. To właśnie praktyki pozwalają poznać istotę tego przedmiotu, a dla wielu pracodawców mają znacznie większe znaczenie, niż dyplom ukończenia uczelni. Dobre studia to jednak nie tylko praktyka. Wybierając szkołę, w której zamierzamy studiować zarządzanie, powinniśmy zwrócić uwagę na program nauczania. Im więcej nowatorskich przedmiotów, tym lepiej dla studentów. Wiele programów nauczania na tym kierunku jest przecież na bieżąco zmienianych, dzięki czemu studia pozwalają zdobyć wiedzę, która na rynku pracy jest w danej chwili najważniejsza.


Definicja słowa uczelnia

Uczelnia to w Polsce jednostka organizacyjna państwowa, samorządowa lub prywatna działająca na podstawie przepisów ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym lub w przypadku uczelni kościelnych na podstawie umowy Rządu RP z władzami odpowiedniego kościoła. W polskim systemie edukacji jest to szkoła kształcąca absolwentów liceów i techników, którzy zdali egzamin maturalny. Studia pierwszego stopnia kończą się nadaniem tytułu zawodowego licencjata lub inżyniera, drugiego stopnia ? magistra, magistra inżyniera. Niektóre kierunki mają jednak formę jednolitych studiów magisterskich i kończą się one uzyskaniem tytułu magistra lub lekarza, lekarza dentysty, lekarza weterynarii. Ukończenie studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich pozwala kontynuować naukę na studiach doktoranckich.

Poszczególne wydziały uczelni mogą być uprawnione do nadawania stopni naukowych doktora oraz doktora habilitowanego. Uczelnia posiadająca przynajmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia naukowego doktora ma status uczelni akademickiej, a nie spełniająca tego warunku, uczelni zawodowej2.

Poszczególne kierunki studiów na uczelniach podlegają akredytacji, polegającej na sprawdzeniu, czy dany kierunek odpowiada przewidzianym dla niego standardom kształcenia. Instytucją odpowiedzialną za akredytację szkolnictwa wyższego w Polsce jest Państwowa Komisja Akredytacyjna. Ponadto uczelnie prowadzą studia podyplomowe, a także działalność naukową.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Uczelnia


Studia zaoczne - dla kogo?

W dzisiejszych czasach każdy młody człowiek chce coś studiować. Studia są dla nich przepustką do zdobycia satysfakcjonującej pracy lub do jakiegoś awansu. Ludzie mają do wyboru studia zaoczne bądź studia dzienne Bardzo dużo osób decyduje się jednak na studia zaoczne, z tego względu, że dają one możliwość podjęcia jakiejś dorywczej pracy w ciągu całego tygodnia. Studia zaoczne są płatne, a zjazdy odbywają się tylko w weekendy, zazwyczaj w sobotę lub w niedzielę. Zjazdy organizowane są co dwa tygodnie i wtedy zajęcia często trwają od godziny 8. 00 do 21. 00. Studia zaoczne mają mnóstwo zalet, a największą ich korzyścią jest to, że od poniedziałku do piątku można pracować. Na studia zaoczne decydują się nie tylko młode osoby, ale tez te nieco starsze. Te starsze osoby przychodzą na takie studia w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, np. aby otrzymać awans w obecnej pracy albo ubiegać się o lepszą pracę w innej branży lub firmie. Studia zaoczne odbywają się w dwóch stopniach, najpierw na stopniu licencjackim, a potem na poziomie magisterskim.


Ufasz rankingom uczelni?

Dla maturzystów, którzy chcą rozpocząć studia, wybór uczelni jest niezwykle ważny. Dziś osób z wyższym wykształceniem jest wiele, zatem tylko dobra uczelnia może okazać się faktyczną przepustką do kariery zawodowej. Ciekawe programy nauczania, dostosowane do aktualnych potrzeb rynku, cenieni wykładowcy oraz nowe kierunki, które mają wypełniać lukę istniejącą na rynku ? oto najbardziej charakterystyczne cechy, którymi powinna się wyróżniać dobra uczelnia. Warto jednak pamiętać, że studia to również możliwość realizacji się w kółkach naukowych oraz korzystania z praktyk w renomowanych firmach. Dobra uczelnia powinna swym studentom dawać takie właśnie możliwości. Dokładne sprawdzenie oferty szkoły wyższej jest zatem bardzo ważne dla tych, którzy studia traktują jako inwestycję w przyszłość. W dokonaniu możliwie jak najlepszego wyboru mogą pomóc opinie na temat szkół wyższych oraz rankingi uczelni. Dzięki nim można uzyskać informacje na temat tego, po jakiej uczelni szanse na znalezienie dobrej pracy są największe. Rankingi te pozwalają jednocześnie ustalić, w jaki sposób uczelnia podchodzi do swych słuchaczy i czy faktycznie stara się im zapewnić możliwie jak najlepsze warunki do nauki. Dobra uczelnia powinna też zapewniać dobrą atmosferę, która z pewnością ułatwia naukę. W poszukiwaniu najlepszej uczelni z pewnością warto skorzystać z porad i opinii innych. Rankingi uczelni mogą pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru i w podjęciu decyzji, która dla zawodowej przyszłości każdego studenta ma ogromne znaczenie.


Własne mieszkanie - spełnienie marzeń

Szukasz mieszkania i nie wiesz jaką decyzję podjąć? Zobacz mieszkania sprzedaż szczecin

Wynajęte kontra własne

Kupić, czy wynająć? Co się bardziej opłaca? To dość ważne pytanie, jednak obecnie na rynku nieruchomości ceny mieszkań wydają się być dość stabilne. Wielu ludziom się wydaje, że jeżeli "przeczekają" kilka lat na wynajmie, to oszczędzą nawet kilkadziesiąt tysięcy na zakupie nieruchomości.

Jednak nieruchomości to rynek specyficzny, gdzie długofalowo ciężko jest przewidzieć jakie będą ceny. Jak już pisałam - boom już był, i raczej szybko nie powróci. Jeżeli mamy zdolność kredytową, żyjemy w tym samym mieście od lat (i chcemy w nim żyć), to chyba warto jednak to mieszkanie kupić. Przede wszystkim z każdym rokiem będzie trudniej o kredyt, ponieważ wymagany wkład własny będzie rósł o 5% rocznie. Co do cen, nie zanosi się ani na dynamiczny wzrost, ani na spadek.


Deweloper - definicja

Deweloper ? inwestor, czyli osoba fizyczna lub prawna, która inwestuje w budowę nieruchomości budynkowych (domów mieszkalnych, obiektów biurowych, handlowych, przemysłowych) z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem.

Zwyczajowo deweloper kupuje nieruchomość, nadzoruje pełen proces inwestycyjny od fazy projektowania do zakończenia budowy (również rozbudowy lub renowacji), aż po jej sprzedaż bądź wynajem.

Zasady ochrony praw osób nabywających nieruchomość deweloperską reguluje tak zwana ustawa deweloperska, która ma na celu regulację zasad ochrony praw osób nabywających mieszkanie czy dom, a wobec których deweloper zobowiązuje się do przeniesienia własności nieruchomości.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Deweloper


Mieszkania z dofinansowaniem?

Okazało się jakiś czas temu, że środki zarezerwowane na rządowy program MdM nie są w pełni wykorzystywane. Developerzy troszkę narzekają, że może jakby to dofinansowanie większe było, to mieszkania schodziły by lepiej.

Cóż, prawda jest taka że bardzo mocno zmieniły się zasady odnośnie udzielania kredytów hipotecznych. Po pierwsze - obowiązkowy wkład własny, którego wartość procentowa ma wzrastać z każdym rokiem. Jednak banki wykorzystały program "Mieszkanie dla Młodych" na swój własny sposób. A co, przecież to byłoby nie sprawiedliwie, żeby zyskali tylko deweloperzy, bankom tez się należy!


Banki i MdM

Ano wychodzi na to, że odsetki przy kredycie hipotecznym z dopiskiem "MdM" są dużo droższe od "zwykłych". Jest wyższa prowizja, czy tez marża i oczywiście odsetki? A jakim prawem? Ano bank ma prawo mieć takie warunki przyznawania kredytu, a nie inne.

W efekcie ilość mieszkań sprzedanych w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" odbiega od zakładanej. Wina programu, który krytykowany jest chyba przez wszystkich, czy też nadmiernej pazerności banków? Cóż, każdy ma pewnie swoją teorię na ten temat.